Ostatni bastion

Ostatni bastion

Józefovia jako ostatni zespół z powiatu otwockiego wciąż liczy się w walce o triumf w okręgowym Pucharze Polski. W środę 3 października Józefovia podejmie na swoim boisku czwartoligową Błoniankę. Stawką meczu będzie awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu warszawskim. Początek spotkania na Dolnej 19 o godzinie 15:30.

  • W ostatnich 10 latach klub z Błonia raz rywalizował w 1/4 finału warszawskiego Pucharu Polski. W sezonie 2015/16 nasz najbliższy rywal zremisował na wyjeździe 2:2 z Sokołem Serock i o awansie decydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się piłkarze Sokoła.
  • W bieżącym sezonie IV ligi Błonianka zanotowała falstart, nie wygrywając żadnego z czterech meczów. Przełamanie nastąpiło w Karczewie. Błonianka wygrała 2:0 z Mazurem i od tamtej pory może szczycić się passą 5 wygranych ligowych meczów z rzędu, tracąc tylko jedną bramkę. W ostatni weekend nasz przeciwnik wygrał 2:0 z Energią Kozienice i zajmuje piąte miejsce.
  • Barwy Błonianki reprezentuje dwóch byłych zawodników „Józy”. Daniel Zdzieszyński (w Józefovii: sezon 11/12-runda jesienna 2012/13) zagrał 7 meczów w tegorocznych rozgrywkach IV ligi, lecz nie zdobył jeszcze gola. W obu meczach pucharowych (2:1 z Okęciem i 4:1 z Laurą Chylice) wystąpił Dominik Jarczak. Defensor był piłkarzem MLKS-u w sezonie 2012/13 i wiosną 2013 roku.

  • Józefovia w ostatnich latach występowała w siedmiu spotkaniach z zespołami z powiatu warszawskiego zachodniego. Trzykrotnie wygrała z Naprzodem Stare Babice oraz Rysiem Laski. Ożarowianka sprawiła więcej problemów. W dwóch pojedynkach z zespołem Ożarowa Mazowieckiego MLKS zdobył 1 punkt.
  • „Józa” w sezonie 2013/14 wygrała 4:0 w meczu 1/4 rundy okręgowego PP z Mszczonowianką. Nie jest to jednak najlepszy wynik osiągnięty w Pucharze Polski w ostatnich 10 latach. W sezonie 2008/09 Józefovia zakończyła przygodę dopiero na 1/8 finału wojewódzkiego PP. Formuła ówczesnych rozgrywek okręgowych bardzo odbiegała od tegorocznego Pucharu Polski o czym świadczy m. in. brak ćwierćfinałów i półfinałów.
  • W ostatni weekend zespół trenera Damiana Politańskiego wygrał 2:1 z Przyszłością Włochy. Aktualnie Józefovia zajmuje drugą pozycję w tabeli Ligi okręgowej. O awansie do ćwierćfinału warszawskiego PP zadecydowała wyjazdowa wygrana 4:3 z Pogonią II Grodzisk Maz.
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości