Ostatni akord sezonu

W środę, 14 czerwca, o 18:30 na stadionie przy ulicy Oświatowej 12 Józefovia zmierzy się ze Świtem Warszawa. Tym meczem piłkarze obu drużyn zakończą sezon 2016/17 w jakże odmiennych nastrojach.

Świt po weekendowej porażce z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki (2:4) stracił szanse na utrzymanie się w lidze okręgowej. Klub z Jelonek był beniaminkiem i po roku wraca do A klasy. Na ten stan rzeczy ogromny wpływ ma słaba postawa na własnym boisku. Gracze ze stolicy przegrali na swoim stadionie aż 8 razy, a więcej porażek u siebie ma tylko Okęcie – 9.

Józefovia za to nie przegrała 6 ostatnich wyjazdowych spotkań (3 remisy i 3 zwycięstwa). W poprzednich pięciu sezonach MLKS tylko dwa razy wygrał w ostatniej kolejce (2:1 z Bobrem Tłuszcz i 4:1 z OKS-em II Otwock). Nasi zawodnicy skończą sezon między 5 a 8 miejscem w tabeli. A warto pamiętać, że drużyna przygotowywała się przed sezonem do rozgrywek a-klasowych i nieszczęście UKS-u Łady spowodowało, że pozostała w szeregach ligi okręgowej.

W ostatnim ligowym meczu w poprzednim roku Józefovia wygrała 4:0 z klubem ze stolicy. Świtowi bramki strzelili Dawid Trzaskowski, Maciej Napieraj, Michał Orowiecki, Paweł Niemczyk.

HISTORIA SPOTKAŃ LIGOWYCH W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2016/17