Opuścić pechową trzynastkę

Czwartoligowe emocje po raz kolejny w Józefowie! Sobotnie zawody pomiędzy Józefovią a Okęciem Warszawa będą meczem o tak zwane sześć punktów. Początek spotkania na Dolnej 19 o godzinie 12:00.

JÓZEFOVIA (13. miejsce, 5 punktów)

• „Józa” nie przegrała od 12 spotkań przed własną publicznością z beniaminkiem. Ostatnim zespołem, który awansował z niższego szczebla rozgrywek i pokonał józefowian przy Dolnej 19 jest Marcovia Marki. W czerwcu 2016 roku w ramach „okręgówki” zwyciężyła Józefovię 4:0.
  • Józefovia rywalizowała z Marcovią również w ubiegły weekend, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Jest to pierwszy mecz józefowian na 0:0 od 2 września 2017, a rywalem był Grom Warszawa.
  • Józefovia jest jedynym zespołem w lidze, który przegrał wszystkie domowe w tym sezonie. Piłkarze trenera Damiana Politańskiego musieli uznać wyższość Ząbkovii (1:4), Raszyna (1:3) i Znicza II Pruszków (0:2).

OKĘCIE WARSZAWA (12. miejsce, 6 punktów)

• Z kolei Okęcie to jedyny zespół, który w tym sezonie zaznawał goryczy porażki w każdym spotkaniu wyjazdowym. Najbliższy rywal Józefovii przegrywał na boisku Marcovii (1:3) i Unii Warszawa (0:1).
  • Cztery ostatnie wizyty w powiecie otwockim nie były zwycięskie dla Okęcia. RKS przegrał ligowe spotkanie w Józefowie 0:1, odpadł z Pucharu Polski przegrywając 0:2 z Advitem Wiązowna, zremisował 1:1 w barażu o utrzymanie w LO z Józefovią oraz poległ 1:6 w rozgrywkach IV ligi w Karczewie.
  • Występujący w barwach „Lotników” Artur Bartosiński w przeszłości przywdziewał koszulkę Józefovii. Bartosiński był piłkarzem „Józy” od sezonach 2009/10, 2010/11 i 2013/13. W bieżących rozgrywkach były gracz Józefovii rozegrał 3 mecze dla Okęcia.

• 24 maja 2017 roku Józefovia po raz ostatni podejmowała Okęcie w lidze. Za sprawą trafienia Marcina Skrzyńskiego Józefovia odniosła skromne zwycięstwo 1:0 w Lidze Okręgowej.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2012/13
Okęcie Warszawa 2-2 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 2-1 Okęcie Warszawa
IV liga, Sezon 2013/14
Okęcie Warszawa 2-1 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 1-2 Okęcie Warszawa
Liga okręgowa, Sezon 2016/17
Okęcie Warszawa 1-0 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 1-0 Okęcie Warszawa
--------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Józefowie: 2)
WYGRANE OKĘCIA: 3 (w Józefowie: 1)
REMISY: 1 (w Józefowie: 0)
BRAMKI JÓZEFOVII: 7 (w Józefowie: 4)
BRAMKI OKĘCIA: 8 (w Józefowie: 3)

Tradycyjnie po spotkaniu pierwszego zespołu, czeka nas rywalizacja w A klasie. Tym razem o ligowe punkty z józefowskimi rezerwami powalczy Wisła Maciejowice. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 14:00.

JÓZEFOVIA II (13. miejsce, 2 punkty)

• Rezerwy Józefovii wygrały tylko 1 z ostatnich 11 spotkań A klasy. Jedyne zwycięstwo podopieczni trenera Roberta Rokickiego odnieśli z… Wisłą Maciejowice (3:1).
  • W ostatnim meczu z Celestynowem (2:4) w zespole rezerw wystąpiło czterech debiutantów z rocznika 2003: Piotr Czajka, Antoni Gałkowski, Jan Kuźma i Jakub Piotrowski. Pierwszy z wymienionych wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny.

WISŁA MACIEJOWICE (10. miejsce, 3 punkty)

• Po serii 6 wyjazdowych meczów bez zwycięstwa, Wiślacy przerwali niekorzystną serię, wygrywając w 3. kolejce A klasy z Amurem Wilga 5:1.
  • W 6 z 7 ostatnich oficjalnych spotkań Wisła Maciejowice zdobyła dokładnie jednego gola. Wyjątkiem jest wspomniana wcześniej rywalizacja w Wildze.

• Poprzedni mecz pomiędzy Józefovią II a Wisłą zakończył się zwycięstwem ekipy Roberta Rokickiego 3:1. Do siatki Wiślaków dwukrotnie trafił Adrian Hagno, a raz Jakub Wolski. Goście z Maciejowic odpowiedzieli bramką Alberta Siembory.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2010/11
A klasa, Sezon 2019/20
Józefovia II Józefów 3-1 Wisła Maciejowice

--------------------------------------------------

WYGRANE JÓZEFOVII: 9 (w Józefowie: 4)

WYGRANE WISŁY: 7 (w Józefowie: 4)

REMISY: 1 (w Józefowie: 1)

BRAMKI JÓZEFOVII: 40 (w Józefowie: 19)

BRAMKI WISŁY: 34 (w Józefowie: 16)

PARTNER TECHNICZNY