Oklaski po meczu z Rysiem Laski

Piłkarze Józefovii dopiero po raz drugi w tym roku mieli okazję zagrać na naturalnej murawie. Pomimo tego "Józa" odniosła okazałe zwycięstwo. Nasza drużyna zaaplikowała trzy bramki Rysiowi Laski, nie tracąc ani jednej.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch akcji Józefovii. W szóstej minucie pierwszą groźną akcję strzałem zakończył Robert Auguściński. Chwilę później Marcin Makulec uderzył piłkę w kierunku bramki gospodarzy. Oba te strzały obronił golkiper Rysia. Niedługo potem to Ryś mógł wyjść na prowadzenie, lecz groźną okazję zakończyła interwencja Patryka Olszańskiego. W 21 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę uderzył Robert Rokicki, ale została ona wybita przez defensora gospodarzy.

Cztery minuty później futbolówka posłana z rzutu wolnego przez Łukasza Poszalskiego minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez golkipera z Lasek.

Od tego momentu tempo meczu spadło. Dominowały odbiory piłki i niecelne podania obu ekip, a prostopadłe podania, kończyły się podniesieniem chorągiewki przez sędziów bocznych.

Podobnie gra wyglądała w drugiej połowie do 56 minuty, kiedy z około 25 metrów w kierunku bramki uderzył Marcin Skrzyński. Posłana przez niego piłka nabrała rotacji i zaskoczyła bezradnego bramkarza.

Kilka minut później było już 0:2. Bartłomiej Bakuła urwał się obrońcom Rysia i wycofał piłkę do Marcina Makulca. Ten wystawił piłkę Maciejowi Napierajowi, który nie zwykł marnować takich sytuacji.

Ryś Laski próbował strzelić gola kontaktowego, ale napastnik po podaniu ze skrzydła przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do końca meczu akcji obu drużyn było jak na lekarstwo. W doliczonym czasie meczu wynik 0:3 przypieczętował Łukasz Poszalski, który wykorzystał rzut karny po faulu na piłkarzu Józefovii.

Tym sposobem "Józa" wygrywa po raz pierwszy na wyjeździe od pięciu meczów. Przerwanie złej passy pozwala patrzeć z optymizmem na następne spotkania. W Wielki Piątek józefowianie podejmą u siebie lidera - Perłę Złotokłos.

RYŚ LASKI 0:3 (0:0) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: Skrzyński 56', Napieraj 59', Poszalski 90' (karny)

SKŁAD: Olszański - Ł.Trzaskowski (ż) (46' Ostrzyżek), Adamiak, Skrzyński, Wojda (ż) - Auguściński, Poszalski, Czapkowski (ż) (46' Napieraj, ż), Rokicki (74' Warakomski), Makulec (71' D.Trzaskowski) - Bakuła

RELACJA