O punkty w Grodzisku na sztucznym boisku

Już w sobotę piłkarze Józefovii pojadą do Grodziska Mazowieckiego, gdzie o 16:00 na bocznym boisku przy al. Mokronoskich zmierzą się z rezerwami czwartoligowej Pogoni.

• „Józa” w ostatniej serii gier musiała uznać wyższość Gromu Warszawa (1:2). Po 7. kolejkach z dorobkiem 15 punktów zajmuje 3. miejsce.
  • Jakub Kita jest pierwszym zawodnikiem urodzonym w XXI wieku, który zdobył gola w oficjalnym spotkaniu dla Józefovii. Debiutanckie trafienie na 3:3 w pucharowym meczu z Hutnikiem Warszawa doprowadziło do rzutów karnych, w których lepsi okazali się podopieczni trenera Damiana Politańskiego.
  • Robert Rokicki i Dominik Duklaski to zawodnicy, który w przeszłości grali w zespole z Grodziska. „Roki” był piłkarzem pierwszego zespołu Pogoni, występującego ówcześnie w IV lidze, w latach 2007-2009. Natomiast „Dukal” reprezentował klub z Grodziska w rundzie wiosennej sezonu 2008/09. Wiosną 2016 powrócił do trzecioligowej Pogoni na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Hutnika Warszawa.

• W bieżącym sezonie Pogoń II straciła już 23 gole. Więcej bramek stracił tylko ostatni w tabeli KS Konstancin (29).
  • Nie dość, że oba te zespoły tracą najwięcej bramek, to Pogoń wraz z KS-em Konstancin jako jedyne przegrały wszystkie domowe spotkania w tegorocznych rozgrywkach ligowych.
  • Rezerwy klubu z Grodziska Mazowieckiego z 6 punktami na koncie zajmują 13. pozycję w tabeli Ligi okręgowej. W ostatniej kolejce Pogoń II przegrała 2:4 na wyjeździe z Naprzodem Stare Babice. Dwa trafienia przeciwko grodziszczanom zaliczył Łukasz Trzaskowski, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy Józefovii.

• Ostatni pojedynek grodzisko-józefowski zakończył się wygraną Józefovii 4:1. Wszystkie cztery gole padły łupem Eliasa Shehadee, który latem opuścił Józefów. Bramkę dla Pogoni zdobył Tomasz Kołodziejski.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAN W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17
Pogoń II Grodzisk Maz. 1-0 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 1-4 Pogoń II Grodzisk Maz.
Liga okręgowa, Sezon 2017/18
Józefovia Józefów 8-0 Pogoń II Grodzisk Maz.
Pogoń II Grodzisk Maz. 1-4 Józefovia Józefów
WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (1 w Grodzisku Maz.)
WYGRANE POGONI: 2 (1 w Grodzisku Maz.)
REMISY: 0
BRAMKI JÓZEFOVII: 13 (4 w Grodzisku Maz.)
BRAMKI POGONI: 6 (2 w Grodzisku Maz.)
Graczy rezerw czeka niedaleki wyjazd do Wiązowny, gdzie w sobotę o 16:30 podejmie ich tamtejszy Advit.
  • 73 – tyle bramek stracił Advit Wiązowna w poprzednim sezonie. Spośród zespołów A klasy gorszy był Snajper Sośnika, który nie zdołał spadł ligę niżej.
  • W bieżących rozgrywkach piłkarze z Wiązowny z czterema uzbieranymi punktami zajmują 13. pozycję. W ostatni weekend Advit poległ w Otwocku aż 1:8.

• Józefovia II z ośmioma „oczkami” plasuje się na 4. miejscu w tabeli warszawskiej A klasy.
  • W poprzedniej kolejce piłkarze trenera Roberta Rokickiego przegrali 1:2 na własnym stadionie z SRT Halinów. Tym samym przerwana została seria 6 meczów „Dwójki” bez porażki. Ostatni raz taką udaną passą (6 spotkań bez przegranej) rezerwy „Józy” mogły szczycić się na przełomie sezonów 2013/14 – 2014/15.

• W ostatnim meczu w Wiązownie Józefovia II zremisowała z Advitem 1:1. Jednakże w składzie rywali wystąpił niezgłoszony zawodnik, więc MZPN przyznał walkower na korzyść naszych rezerw.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2009/10
Józefovia II Józefów 0-3 Advit Wiązowna
Advit Wiązowna 6-1 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2010/11
Advit Wiązowna 3-1 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 2-4 Advit Wiązowna
A klasa, Sezon 2011/12
Józefovia II Józefów 1-1 Advit Wiązowna
Advit Wiązowna 6-2 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2012/13
Józefovia II Józefów 0-2 Advit Wiązowna