Niech pucharowa przygoda trwa dalej!

W środę 5 września piłkarze Damiana Politańskiego zmierzą się w Wiązownie z miejscowym Advitem. Stawką meczu jest awans do IV rundy okręgowego Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 16:30.

• Advit Wiązowna w ostatnim weekendowym spotkaniu przegrał 2:3 z Wisłą Maciejowice. Nasz pucharowy rywal po tej porażce zajmuje 11 pozycję w tabeli A klasy.
  • W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Advit wyeliminował u siebie Mazur II Karczew (3:2), a kilka dni wcześniej w meczu ligowym na własnym terenie zespół z Wiązowny ograł 4:1 Polonię II Warszawa. Ostatni raz Advit zanotował dwa domowe zwycięstwa z rzędu w październiku 2017 (5:2 ze Snajperem Sośninka i 3:2 z Vulcanem Wólka Mlądzka).

• Józefovia wygrywając 4:3 z Ursusem II Warszawa zapewniła sobie awans na pozycję wicelidera Ligi okręgowej. Do prowadzącego AP Żyrardów „Józa” traci jeden punkt.
  • Dla pierwszego seniorskiego zespołu Józefovii rywalizacja w Wiązownie będzie pucharowym 11 spotkaniem z rywalem z powiatu otwockiego w XXI wieku. W siedmiu przypadkach awansem do kolejnej fazy cieszyli się józefowianie.

• 9 lat, 2 miesiące i 29 dni– tyle dni trzeba było czekać na kolejny oficjalny mecz pomiędzy Józefovią a Advitem. „Józa” w ostatnim meczu sezonu 08/09 zremisowała na swoim stadionie 3:3 i mogła świętować awans do LO. Poprzedni pucharowy mecz obu zespołów miał miejsce w roku 2003. Józefovia wygrała w II rundzie 4:1.

Również w środę odbędzie się mecz rezerw z Mazurem Radzymin. Początek spotkania na bocznym boisku Józefovii zaplanowano na godzinę 20:00.

• Mazur Radzymin w ostatniej kolejce Ligi okręgowej (gr. Warszawa II) pokonał 2:1 Agape Białołęka, dzięki czemu beniaminek awansował na pozycję lidera. Drużyna z Radzymina w II rundzie PP pokonała rezerwy rezerw (!) Marcovii Marki 3:0.
  • Mazur może szczycić się serią 19 oficjalnych spotkań bez porażki! Czy rezerwy Józefovii przerwą passę rywali czy okażą się kolejnym skalpem?

• „Dwójka” w niedzielę zremisowała 1:1 z Vulcanem Wólka Mlądzka. Po tym spotkaniu Józefovia II zajmuje 8. miejsce w tabeli warszawskiej A klasy.
  • W XXI wieku rezerwy tylko raz awansowały do IV rundy okręgowego Pucharu Polski. W sezonie 2013/14 rezerwiści w III rundzie wyeliminowali KS Glinianka. W kolejnej fazie Józefovia II musiała uznać wyższość czwartoligowej Wilgi Garwolin.