Następny przystanek: Warszawa Włochy

Następny przystanek: Warszawa Włochy

Już w sobotę piłkarze Józefovii pojadą do Warszawy, gdzie o 11:00 na stadionie przy Rybnickiej 25 zmierzą się z Przyszłością Włochy.

PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY (7. miejsce, 34 punkty)

 • Przyszłość Włochy i LKS Chlebnia to jedyne zespoły, które nie zaznały goryczy porażki w rundzie wiosennej. Drużyna ze stolicy pięciokrotnie wygrała i dwa razy zremisowała.
 • Włochowscy piłkarze nie przegrali w lidze od 10 spotkań. Jest to akutalnie najdłuższa taka seria wśród drużyn Ligi okręgowej.
 • 33 - tyle goli zobaczyli kibice w bieżących rozgrywkach na stadionie przy Rybnickiej 25. Mniej bramek padło tylko w meczach domowych Milanu Milanówek - łącznie 29.

JÓZEFOVIA (1. miejsce, 57 punktów)

 • Marcin Makulec ma niewątpliwie patent na zespół Przyszłości. "Magia" zdobył bramkę w każdym z czterech ostatnich meczów przeciwko Przyszłości Włochy.
 • Mecz z Przyszłością będzie dla józefowian trzecim kolejnym meczem wyjazdowym rozgrywanym w stolicy. Wcześniejsze dwa spotkania w Warszawie zakończyły się zwycięstwem graczy znad Świdra (3:2 z Ursusem II i 5:2 z Gromem).
 • Dominik Dukalski w 10 na 11 ostatnich meczów ligowych w których wystąpił zdobył co najmniej jedną bramkę.

 • Jesienią Józefovia zwyciężyła z Przyszłością 2:1. Wygraną zapewniły bramki Dominika Dukalskiego i Marcina Makulca. Honorowe trafienie dla warszawian zaliczył Mateusz Najder.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Józefovia Józefów 0-1 Przyszłość Włochy

Przyszłość Włochy 0-2 Józefovia Józefów

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Przyszłość Włochy 2-1 Józefovia Józefów

Józefovia Józefów 2-3 Przyszłość Włochy

Liga okręgowa, Sezon 2018/19

Józefovia Józefów 2-1 Przyszłość Włochy

WYGRANE PRZYSZŁOŚCI: 3 (w Warszawie: 1)

WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Warszawie: 1)

REMISY: 0

BRAMKI PRZYSZŁOŚCI: 7 (w Warszawie: 3)

BRAMKI JÓZEFOVII: 7 (w Warszawie: 3)

Rezerwy Józefovii natomiast zagrają z Rozwojem Warszawa. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o 16:00 na stadionie przy Dolnej 19 w Józefowie.

JÓZEFOVIA II (8. miejsce, 29 punktów)

 • W tym sezonie rezerwiści nie przegrali żadnego z pięciu oficjalnych spotkań z warszawskimi drużynami. Józefovia II pokonała w PP Kamionek 2:1, Victorię Zerzeń 2:1, Rozwój 3:0 i PKS Radość 3:1. W wiosennej potyczce z Victorią padł remis 1:1.
 • Józefovia II postara się przerwać serię trzech przegranych meczów z rzędu - 0:2 z Halinowem, 1:3 z Advitem i 2:4 z Borem. Podobna sytuacja miała miejsce w rundzie jesiennej, kiedy to józefowianie przed meczem z Rozwojem również zanotowali trzy porażki (Halinów 1:2, Advit 3:4, Bór 3:7). Następnie „Józa” ograła zespół ze stolicy 3:0. Nie mamy nic przeciwko, aby powtórzyć historię w najbliższy weekend!

ROZWÓJ WARSZAWA (5. miejsce, 36 punktów)

 • Drużyna Rozwoju ze zmiennym szczęściem radziła sobie z zespołami z powiatu otwockiego. Warszawianie wygrali 5:0 z Advitem, 4:1 z Borem, 3:1 z Celestynowem, 2:0 z Advitem, 1:0 z Borem i 6:1 z OKS Otwock. Rozwój doznał natomiast cztery porażki - 2:3 z Wisłą Dziecinów z 0:3 z Józefovią II, 1:2. Vulcanem i 1:4 z Wisłą Dziecinów. Rozwój podzielił się także punktami z OKS Otwock (1:1).
 • W skład Rozwoju Warszawa wchodzą piłkarze z Warszawy i okolic, na których drodze do kariery stanęły kontuzje i problemy finansowe. Prezesem i trenerem zespołu założonego w 2016 roku jest 24-letni Jan Stolarski, który sam doznał fatalnego urazu w jednym z sparingów. Po długiej rehabilitacji udało mu się wrócić na boisko w barwach OKS Otwock. Obecnie Stolarski nie gra w piłkę, lecz prowadzi klub dający drugą szansę osobom, które nie mogły wykorzystać pełni talentu.​

 • W jesiennym spotkaniu obu ekip zwyciężyły józefowskie rezerwy. Podopieczni trenera Roberta Rokickiego wygrali 3:0 po bramkach Piotra Wadowskiego, Bartosza Jachowicza-Wróblewskiego oraz Jakuba Bielickiego.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2018/19

Rozwój Warszawa 0-3 Józefovia II Józefów​

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości