Minimalna porażka w Legionowie

W środę o godzinie 18:00 rozegrano II kolejkę ligi okręgowej. W Legionowie rezerwy II-ligowej Legionovii podejmowały Józefovię Józefów.

Już w 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie po perfekcyjnie wykonanym rzucie wolnym z około 20 metra, piłka przeleciała nad murem i odbiła się od słupka.

Napór gospodarzy rósł ale bez efektu. Józefovia postawiła w tym meczu trudne warunki dla zawodników ,,Novii'' i arbiter często sięgał po żółte kartki dla obu drużyn.

Tuż przed końcem pierwszej połowy, gospodarze przeprowadzili groźny kontratak prawą stroną i w sytuacji sam na sam napastnik Legionovii uderzył w krótki róg zdobywając drugiego gola.

Po przerwie z boiska musiał zejść grający trener Łukasz Poszalski. Po zderzeniu głowami na czole naszego obrońcy wyrósł ogromny guz i nasz zawodnik nie był w stanie kontynuować gry.

Wypadł filar obrony ale Józefovia nie składała broni i zaczęła śmielej atakować. Pięknymi podaniami kolegów uruchamiał kapitan Józefovii Patryk Bieńkowski. Ambitnie i walecznie grający zespół z Józefowa w końcu zdobył bramkę kontaktową. Stało się tak po fatalnym kiksie obrońcy Legionovii, który nie czysto trafił w piłkę a z prezentu skorzystał pomocnik Paweł Niemczyk, który bez problemów pokonał bramkarza.

Drużyna Józefovii złapała wiatr w żagle, coraz wyżej i śmielej atakując. Mecz w drugiej połowie mógł się podobać kibicom.

W końcówce meczu kilka groźnych ataków Legionovii mogło się zakończyć trzecią bramką ale na posterunku był golkiper Józefovii.

W sobotę o godzinie 15:00 nasza drużyna podejmować będzie Grom Lipowo.

LEGIONOVIA II LEGIONOWO 2:1 (2:0) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: 10', 43 - Paweł Niemczyk 75'

SKŁAD: Malczewski - Ostrzyżek, Poszalski (55' Wojda), Włoda, Skwara - Orowiecki (80' Zwierz) - P.Niemczyk, Bieńkowski, Czapkowski, Grotte (65' Wargocki) - Krupiński