Hit kolejki! Józa zagra z liderem

W sobotę o 12:00 dojdzie do najciekawiej zapowiadającej się konfrontacji tej kolejki „okręgówki”. Trzecia w tabeli Józefovia zmierzy się na swoim stadionie z liderującym Gromem. Stawka meczu jest wysoka!

• We wtorek 10 kwietnia przypadała 10 rocznica założenia Gromu. W 2008 roku w Lipowie koło Glinianki założono zespół Grom. Po siedmiu latach od momentu założenia klubu działacze Gromu Lipowo zdecydowali, że drużyna będzie funkcjonować w stolicy jako Grom Warszawa.
  • Trener naszego rywala – Andrzej Lisiak wraz z prezesem Sylwestrem Trześniewskim organizują Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata (rozgrywane od paru lat na stadionie Legii). Pomysł obu panów wypalił i powierzono im nawet organizację Mistrzostw Niemiec i Malezji!
  • Zespół ze stolicy przegrał w tym sezonie trzy razy: 1:3 z SEMP-em, 1:3 z Ursusem II oraz w środę 4:2 z AP Żyrardowem.
  • Na czele tabeli okręgówki plasuje się Grom oraz KS Raszyn z dorobkiem 42 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Józefovia, która ma o 1 punkt mniej, a czwarty jest SEMP Ursynów z 37 oczkami.

• Ostatni wyjazdowy mecz zakończył się pechową porażką z KS-em Teresin 3:2. Gola decydującego o porażce „Józa” straciła w drugiej minucie doliczonego czasy gry.
  • Piłkarze Józefovii spróbują w sobotę przedłużyć imponującą serię 10 meczów domowych bez porażki.
  • Józefovia nigdy nie wygrała ligowego meczu z Gromem – 4 razy przegrała i 1 raz zremisowała (w rundzie jesiennej 0:0)

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa,Sezon 2014/15

Józefovia Józefów 0-1 Grom Lipowo

Grom Lipowo 1-0 Józefovia Józefów (mecz w Warszawie)

Liga okręgowa, Sezon 2015/16

Józefovia Józefów 2-3 Grom Warszawa

Grom Warszawa 3-0 Józefovia Józefów

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Grom Warszawa 0-0 Józefovia Józefów

WYGRANE JÓZEFOVII: 0

WYGRANE GROMU: 4 (w Józefowie: 2)

REMISY: 1 (w Józefowie: 0)

BRAMKI JÓZEFOVII: 2 (w Józefowie: 2)

BRAMKI GROMU: 8 (w Józefowie: 4)

W sobotę również swój mecz rozegrają rezerwy. Na stadionie przy ulicy Dolnej zawodnicy trenera Rokickiego o 14:00 zagrają w Nadświdrzańskich Derbach z Vulcanem Wólka Mlądzka.

• W poprzedni weekend Vulcan po raz drugi w sezonie pokonał w derbach OKS Otwock. Po tym meczu Vulcan jest dziesiąty w tabeli.
  • Vulcan w szesnastu meczach stracił 46 bramek. Więcej goli stracił tylko Snajper Sośninka i Polonia II Warszawa – po 49 goli.
  • Seniorskie zespoły (I i II drużyna) z Wólki Mlądzkiej bardzo dobrze radzą sobie na józefowskim terenie. Ostatnie sześć meczów na stadionie przy Dolnej zakończyło się zwycięstwem gości. Ostatnie zwycięstwo „Józy”u siebie miało miejsce w dziesięć lat temu (rezerwy Józefovii wygrały 7:1 z pierwszą drużyną Vulcanu).

• Józefovia II w ostatniej kolejce przegrała 1:2 z Borem Regut. Aktualnie rezerwy zajmują 7 miejsce.
  • „Dwójka” nie przegrała ostatnich czterech meczów domowych z rzędu.

• W poprzedniej rundzie Vulcan wygrał u siebie z Józefovią II 3:0. Bramki zdobył Kamil Marczak, Igor Retmaniak oraz Mariusz Zawadka

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

B klasa, Sezon 2007/08

Vulcan Wólka Mlądzka 3-5 Józefovia II Józefów