Ekipa wyjazdowa

Piłkarze z Józefowa udadzą się w ostatni tegoroczny wyjazd. W sobotę 3 listopada Józefovia zagra w Osuchowie z LKS-em. Pierwszy gwizdek o 11:00.

• W ostatniej serii gier LKS Osuchów przegrał z Naprzodem Stare Babice 2:3. Nasz najbliższy rywal zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 15 punktów.
  • W meczach rozgrywanych w Osuchowie pada średnio 2,67 goli na mecz. Mniej goli w bieżącym sezonie strzelają tylko na stadionie Przyszłości Włochy – 2,4 bramki na mecz.
  • LKS Osuchów jest absolutnym beniaminkiem Ligi okręgowej. Klub założony w 2002 roku w poprzednim sezonie zajął pierwsze miejsce w A klasie, zdobywając aż 100 bramek.

• Józefovia z 30 punktami na koncie zajmuje pozycję wicelidera. W poprzedniej kolejce piłkarze z Józefowa zwyciężyli 4:1 z Piastem Piastów.
  • Żaden inny zespół nie zdobył tylu bramek na wyjazdach co Józefovia. Józefowianie zdobyli na obcych terenach 21 goli, z czego 1/3 trafień należała do Dominika Dukalskiego.
  • Listopad jest szczęśliwym miesiącem dla „Józy”. W ostatnich szesnastu listopadowych meczach Józefovia wygrała 10 razy, czterokrotnie remisowała i przegrała tylko 2 razy.

• Ostatnia osuchowsko-józefowska rywalizacja odbyła się 10 maja 2008 roku w ramach rozgrywek warszawskiej A klasy. Mecz w Osuchowie zakończył się wygraną Józefovii 5:1.

Po derbach czas na mecz przyjaźni! W sobotę Józefovia II zmierzy się na wyjeździe z OKS-em Otwock. Początek meczu o 11:00.

• OKS Otwock zdobył dotychczas 18 punktów i zajmuje 8. miejsce. W poprzedni weekend Start zremisował 2:2 z Wisłą Dziecinów, pozbawiając tym samym „Wiślaków” pozycji lidera.
  • Otwocki KS i Wisła Dziecinów to jedyne zespoły, które w bieżącym sezonie nie zaznały goryczy porażki na swoich boiskach. OKS nie przegrał na swoim stadionie od 13 spotkań!
  • Zespół z Otwocka w meczach domowych zdobył już 28 goli i pod tym względem jest najlepszy w lidze.

• W ostatniej kolejce zespół trenera Roberta Rokickiego wygrał z PKS-em Radość w derbach Linii Otwockiej 3:1.
  • Co łączy pierwszy zespół „Józy” i jej rezerwy? Obie drużyny tracą do lidera pięć punktów, z tym że „Jedynka” zajmuje drugie miejsce, a „Dwójka” jest… dziewiąta. Ależ ścisk!
  • Józefovia II może pochwalić się najlepszą defensywą na wyjazdach. Ekipa straciła tylko 7 goli na obcych arenach.

• W minionym sezonie, jak na mecze przyjaźni przystało, oba spotkania pomiędzy OKS-em a MLKS-em zakończyły się remisami: w Otwocku było 0:0, a w Józefowie – 2:2.​

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2017/18

Start Otwock 0-0 Józefovia II Józefów