Dla kogo palma zwycięstwa?

Józefovia w Niedzielę Palmową o godzinie 11:00 zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Ursusa.

URSUS II WARSZAWA (5. miejsce, 33 punktów)

• W najbliższej kolejce dojdzie do spotkania ekip, które nie zremisowały w bieżących rozgrywkach Ligi okręgowej. Co ciekawe w minionym sezonie, wraz z Przyszłością i Pogonią II, Ursus II zanotował najwięcej remisów. „Traktorki” ośmiokrotnie dzieliły się punkami z ligowymi rywalami.
  • W ostatni weekend marca rezerwy Ursusa Warszawa pierwszy raz w sezonie straciły punkty na swoim boisku. Piłkarze ze stolicy przegrały z trzecim KS Teresin aż 1:5. Wcześniej każde z 8 domowych spotkań zakończyło się wygraną warszawian.
  • Drugi zespół Ursusa może pochwalić się najlepszą ofensywą w lidze. Piłkarze ze stolicy zdobyli już 64 bramki (w tym 43 jako gospodarze).

JÓZEFOVIA (2. miejsce, 45 punktów)

• Czy ataki Ursusa skutecznie powstrzyma najlepsza defensywa ligi? Do tej pory Józefovia straciła tylko 25 goli (w tym 12 na wyjazdach) – w obu przypadkach najmniej w lidze.
  • Duża w tym zasługa między innymi Patryka Przybysza. 20-letni golkiper Józefovii w bieżącym sezonie obronił już jedenastki. Patryk nie dał się pokonać piłkarzom Błonianki Błonie, Przyszłości Włochy, Laury Chylice i AP Żyrardów.
  • Józefovia strzelała w drugich połowach w 19 z 20 rozegranych ligowych meczów. Po sześć bramek zdobyli Dominik Dukalski oraz Kamil Kucharski. Ekipa trenera Damiana Politańskiego zdobyła łącznie 33 bramki w drugich połówkach, w tym 15 goli w ostatnim kwadransie i doliczonym czasie gry.
  • Jesienią wygraną józefowian z Ursusem II 4:3 zapewnił dublet Kamila Kucharskiego oraz dwa gole Karola Kopcia. Dla warszawian dwukrotnie trafił Piotr Goździkowski i raz strzelił Dominik Kendelewicz.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH
Liga okręgowa, Sezon 2017/18
Ursus II Warszawa 0-1 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 3-0 Ursus II Warszawa

Liga okręgowa, Sezon 2018/19
Józefovia Józefów 4-3 Ursus II Warszawa

WYGRANE URSUSA: 0
WYGRANE JÓZEFOVII: 3 (w Warszawie: 1)
REMISY: 0
BRAMKI URSUSA: 3 (w Warszawie: 0)
BRAMKI JÓZEFOVII: 8 (w Warszawie: 1)

W sobotę 13 kwietnia o 12:00 józefowskie rezerwy podejmą ostatni zespół w tabeli - KS Puznówka.

JÓZEFOVIA II (6. miejsce, 26 punktów)

• 2 – tyle ligowych spotkań wygrała przed własną publicznością Józefovia II Józefów. Mniej zwycięstw u siebie zanotowali tylko CKS Celestynów (2 wygrane) i KS Puznówka (0 wygranych). Mimo to, piłkarze trenera Roberta Rokickiego zajmują 6. pozycję tracąc 8 punktów do lidera z Dziecinowa.
  • Ostatnio rezerwiści radzili sobie równie udanie w sezonie 2013/14. Po szesnastu kolejkach zespół znad Świdra również zajmował szóste miejsce z dorobkiem 26 punktów. Rezerwy prowadzone jesienią przez Roberta Rokickiego, a wiosną przez Łukasza Poszalskiego zakończyły rozgrywki na wysokim trzecim miejscu.

KS PUZNÓWKA (14. miejsce, 0 punktów)

• Puznówka przyjedzie do Józefowa z zamiarem zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie. Ostatnim zespołem z „naszej” grupy A klasy, który po szesnastu meczach nie zdobył ani jednego punktu był Energetyk Warszawa w sezonie 2005/06.
  • Nasz najbliższy rywal stracił 84 gole. Natomiast zdobył ich 7 z czego 6 na wyjazdach.
  • We wrześniu górą była "Józa". Zwycięstwo 4:0 dały dwie bramki Piotra Wadowskiego oraz trafienia dwóch Jakubów Bielickiego i Kity.
HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH
A klasa, Sezon 2011/12
KS Puznówka 4-2 Józefovia II Józefów (mecz w Trąbkach)
Józefovia II Józefów 4-2 KS Puznówka