Czas na kolejny rewanż

W sobotę, 7 października, zespół Józefovii wyruszy do Chlebni, gdzie o 11:00 zmierzy się z tamtejszym LKS-em.

Piłkarze z Chlebni nie przegrali żadnego z 6 ostatnich meczów domowych. Gospodarze z 17 punktami zajmują 4 pozycję w tabeli, a warto pamiętać, że podopieczni trenera Dariusza Świderskiego mają zaległe spotkanie z KS-em Teresin. Spotkanie ostatniej kolejki zakończyło się pechowo dla LKS-u. Najbliższy rywal józefowian przegrał 0:2 z Gromem Warszawa.

Józefovia w poprzedniej kolejce rozbiła Pogoń II Grodzisk Mazowiecki 8:0 i nadal zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Najlepszym strzelcem zespołu z Józefowa jest Dawid Trzaskowski. Doświadczony napastnik z sześcioma bramkami na koncie jest wiceliderem ligowej klasyfikacji strzelców. Chlebnia jest niewygodnym rywalem. Piłkarze trenera Damiana Politańskiego nie wspominają dobrze obu spotkań z Chlebnią, ponieważ oba zakończyły się porażką.

W poprzednim sezonie LKS Chlebnia pokonał u siebie 2:0 drużynę Józefovii. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Kulesza, a także Marcel Omieciński.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17
Józefovia Józefów 2-3 LKS Chlebnia
LKS Chlebnia 2-0 Józefovia Józefów

Również w sobotę o ligowe punkty powalczą rezerwy prowadzone przez trenera Roberta Rokickiego. Przeciwnikiem w wyjazdowym spotkaniu będzie Burza Pilawa. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 16:00.

Pilawianie poprzedni sezon zakończyli na pierwszym miejscu B klasy i tym samym po pięciu latach przerwy wrócili na siódmy szczebel rozgrywkowy. Tegoroczny sezon w wykonaniu Burzy jest jak na razie bardzo udany. Beniaminek aktualnie zajmuje 3 miejsce w tabeli, a jedyna przegrana nastąpiła w meczu z liderem – Amurem Wilga (3:6). W poprzednim tygodniu Burza Pilawa zremisowała bezbramkowo z Otwockim KS-em.

Jedenasta w tabeli Józefovia II jak na razie uzbierała 7 punktów. Szkoleniowiec „Józy” odważnie stawia na szesnastoletnich graczy. Spośród nich najwięcej minut, bo aź 134, rozegrał Szymon Łaba. Poprzedni mecz zakończył się przegraną piłkarzy trenera Rokickiego. Prowadzący w tabeli Amur Wilga wygrał w Józefowie 3:1.

Ostatnie ligowe spotkanie między „Dwójką” a Burzą zostało rozegrane w maju 2013 roku. Silniejsza okazała się Józefovia, która po bramce Macieja Napieraja wygrała 1:0.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2009/10
Józefovia II Józefów 5-2 Burza Pilawa
Burza Pilawa 3-1 Józefovia II Józefów

A klasa, Sezon 2010/11
Józefovia II Józefów 6-0 Burza Pilawa
Burza Pilawa 1-2 Józefovia II Józefów

A klasa, Sezon 2011/12
Burza Pilawa 2-1 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 1-2 Burza Pilawa

A klasa, Sezon 2012/13
Burza Pilawa 1-2 Józefovia II Józefów