AP Żyrardowianka w IV lidze

AP Żyrardowianka Żyrardów w przyszłym sezonie będzie rywalizowała w czwartej lidze.

Pierwotnie ligowy rywal, który toczył zacięte boje z Józefovią, miał rozgrywać barażowy dwumecz ze Świtem Staroźreby - przedstawicielem płockiej „okręgówki”. Jednakże mistrz Skra Drobin zrezygnował z gry w kolejnym sezonie w IV lidze, więc prawo gry w wyższej lidze otrzymał zajmujący miejsce barażowe Świt. Zgodnie z przepisami, w barażach z APŻ powinien mierzyć się trzeci Orzeł Goleszyn, który jednak zrezygnował z gry rywalizacji z „Żyrką”.

Żyrardowianka powraca do IV ligi po 3 sezonach przerwy.

Taka sytuacja oznacza, że już teraz Naprzód Stare Babice ma zapewniony udział w barażach o utrzymanie w LO (rywalem Victoria II Sulejówek). Istnieje jednak możliwość bezpośredniego utrzymania się obu zespołów. Stanie się tak, jeżeli awans do IV ligi, po wygranej w dwumeczu z Prochem Pionki, zapewni sobie Olimpia Warszawa.

Źródło: niezawodna strona Piłka na Mazowszu