Dąb Wieliszew Gospodarze

Maciej Łączyński

Utworzono:

16.03.2015

W pierwszym spotkaniu rudny wiosennej Dąb Wieliszew bezbramkowo zremisował z Borem Regut.

Dąb, przystępujący z dużymi nadziejami do drugiej odsłony sezonu od początku meczu chciał narzucić rywalom swój styl gry. Niestety, słabo przygotowane boisko przeszkadzało piłkarzom obu drużyn w kombinacyjnej grze po ziemi, wskutek czego większość podań wykonywanych była górą, a najpoważniejsze sytuacje do zdobycia gola tworzyły się po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów. Bardzo dobrze w tym elemencie w pierwszej połowie prezentował się Piotr Augustyniak, jednak po jego dokładnych wrzutkach koledzy nie byli w stanie umieścić piłki w siatce. W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Trener Topczewski próbował przechylić szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu, posyłając w bój Kowalika, Zawadzkiego, Wydrę i Teofilaka, jednak oni również tego dnia nie byli w stanie nic zdziałać. W doliczonym czasie gry goście mieli jeszcze sytuację na zdobycie gola, posyłając dośrodkowanie pod bramkę Marchlewskiego, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Warty odnotowania jest debiut w wieliszewskich barwach nowych zawodników: Wydry, sprowadzonego z drugiego zespołu Legionovii, Olszewskiego, który przyszedł z drużyny Świtu NDM oraz wypożyczonego z Sokoła Serock Krasnowskiego, który po dwóch latach powrócił do drużyny Dębu.

W następnej kolejce nasza drużyna zmierzy się z Legionem Warszawa, który zajmuje obecnie trzynastą lokatę z dorobkiem siedemnastu punktów. Wypada mieć nadzieję na pierwsze zwycięstwo drużyny Dębu na wiosnę.

Wiadomości (utwórz nową)